منو سایت

آموزش تغییر منطقه استیم من موجو دارم

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
آموزش تغییر منطقه استیم من موجو دارم


سرویس Steam یکی از معروف ترین سرویس هایی است که بسیاری از گیمرها در آن بازی می خرند. پخش جریانی برای بازیکنان دیگر؛ آنها می توانند فایل های صوتی یا تصویری خود را به اشتراک بگذارند یا داده های خود را ذخیره کنند. برای برخی از کاربران به دلیل تحریم Steam کشورشان امکان استفاده از این سرویس وجود ندارد و معمولاً راهی جز این وجود ندارد. منطقه Steam را تغییر دهید یا تغییر کشور کاربر برای این دسته از افراد باقی نمی ماند. در این مقاله نحوه تغییر کشور در این سرویس را به شما آموزش می دهیم. با ما بمان.

دلایل تغییر منطقه

قبل از شروع آموزش بهتر است کمی در مورد دلایل تغییر کشور در این سرویس صحبت کنیم. شاید بسیاری از شما فکر می کنید که تغییر منطقه در سرویس استیم فقط برای کاربران ایرانی است. اما واقعا اینطور نیست.

سرویس Steam مانند تمامی سرویس های اختصاصی بازی در دنیا، خدمات خود را با قیمت های متفاوت بر اساس مناطق زمانی مختلف و کشورهای مختلف در سراسر جهان ارائه می دهد. گاهی ممکن است کاربر در ایالات متحده زندگی کند اما منطقه خود را برای خرید بازی به خاورمیانه یا شرق آسیا تغییر دهد. دلیل این امر این است که سرویس Steam معمولاً تخفیف های بسیار خوبی را برای محصولات خود و کاربران این مناطق اعمال می کند و در نتیجه منطقه Steam را تغییر دهید از کشور اصلی کاربر گرفته تا این کشورها بسیار مقرون به صرفه است. البته برای ما ایرانی ها متاسفانه شرایط فرق می کند و فقط برای دور زدن تحریم ها استفاده می شود منطقه Steam را تغییر دهید ما می توانیم بدون مشکل از این سرویس استفاده کنیم.

سرویس استیم

نحوه تغییر منطقه Steam

اگر جزو کاربران ایرانی هستید و یا به هر دلیلی با پیغام زیر مواجه شدید چاره ای جز تغییر ریجن سرویس استیم نخواهید داشت زیرا این پیام به این معنی است که منطقه شما توسط سرویس استیم مسدود شده است و شما نیستید. مجاز به استفاده از خدمات این سرویس است. داده نخواهد شد:

“اوه متاسفم! هنگام بررسی درخواست شما یک خطا رخ داده است. مورد در حال حاضر در منطقه شما در دسترس نیست”

این پیام برای تمامی کاربران ایرانی و همچنین برخی از کاربران خارجی به صورت تصادفی نمایش داده می شود. برای خلاص شدن از شر این پیام هنگام استفاده از سرویس استیم، باید کشور خود را به کشوری تغییر دهید که در لیست تحریم استیم نیست. برای این کار مراحل زیر را دنبال کنید:

  1. ابتدا از یک فیلتر معتبر استفاده کنید. (فیلترشکن های رایگان معمولاً گزینه مناسبی برای این کار نیستند و با تغییر مداوم IP احتمالاً ID شما را افزایش داده و حساب شما را برای همیشه از استیم مسدود می کنند. به همین دلیل بهتر است فقط از فیلترشکن های غیر رایگان و معتبر استفاده کنید.)
  2. پس از اتصال فیلترشکن، سرور آن را روی کشوری که می خواهید از فروشگاه یا خدمات آن در سرویس استیم استفاده کنید، تنظیم کنید.
  3. پس از ورود به حساب Steam خود، از منوی سمت راست و بالای صفحه، روی گزینه Account Details کلیک کنید.

تغییر منطقه Steam - مرحله 3

  1. در سمت راست و پایین صفحه گزینه Update Store Country را انتخاب کنید.

تغییر منطقه Steam - مرحله 4

  1. ابتدا کشور مورد نظر را انتخاب کنید. (این کشور باید همان کشوری باشد که سرور فیلترینگ شما روی آن تنظیم شده است.) بسته به روشی که قصد دارید برای خدمات استیم (کارت اعتباری خارجی، کیف پول استیم، کارت هدیه) پرداخت کنید، بقیه این بخش را پر کنید. این کار را انجام دهید توجه داشته باشید که پر کردن آدرس و کد بازگشت فقط برای افرادی است که می خواهند از کارت اعتباری شخص دیگری برای خرید در Steam استفاده کنند. از آنجایی که این گزینه برای کاربران ایرانی موجود نیست و این کاربران فقط می توانند با گیفت کارت یا شارژ Steam Wallet خرید کنند، نیازی به پر کردن آدرس نیست.

تغییر منطقه Steam - مرحله 5

  1. پس از اطمینان از وارد کردن صحیح اطلاعات، روی Apply Country Change یا Continue کلیک کنید منطقه Steam را تغییر دهید به کشور مورد نظر شما